گیگابایت کارت گرافیک GeForce RTX 3080 Gaming OC WaterForce WB خود را روانه بازار کرد

کمپانی گیگابایت با طراحی و توسعه کارت گرافیک منحصر به فرد و زیبای GeForce RTX 3080 Gaming OC WaterForce WB باری دیگر آماده شگفت‌زده کردن بازار پردازشگرهای گرافیکی بوده و قصد به رخ کشیدن مهندسی ویژه و قدرت بالای خود در تولید سخت‌افزارهای کامپیوتری را دارد. بخش عظیمی از ساختار این کارت گرافیک بر مبنای برد مدار چاپی سفارشی Gaming OC طراحی شده، اما سیستم کولینگ از نوع بادی به مایع تغییر پیدا کرده و با پشتیبانی از یک بلاک آبی با قابلیت پوشش کل سطح کارت گرافیک، برای آن دسته از افرادی که از پیکربندی‌های کولینگ DIY برخوردار می‌باشند یک انتخاب مناسب و مطلوب به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که کمپانی گیگابایت فروش محصول دیگری تحت عنوان RTX 3080 AORUS Xtreme WaterForce WB را نیز آغاز کرده است که تفاوت آن در طراحی مبتنی بر برد مدار چاپی AORUS Xtreme قابل مشاهده می‌باشد.

گیگابایت کارت گرافیک GeForce RTX 3080 Gaming OC WaterForce WB خود را روانه بازار کرد

کارت گرافیک جدید و تازه‌نفس RTX 3080 Gaming OC WaterForce درست همانند نسخه بادی خود از طولی به بزرگی ۳۲ سانتی‌متر برخوردار بوده و ضخامت آن برابر با دو اسلات می‌باشد. برای مقایسه طول نسخه AORUS Xtreme WaterForce WB محصول به ۲۵.۲ سانتی‌متر کاهش پیدا کرده و ضخامت آن ۱۶.۳ سانتی‌متر می‌باشد. علاوه بر آن بلاک آبی این کارت گرافیک از طراحی تک اسلات بهره می‌برد، اما به دلیل درگاه‌های خروجی تصویر، اشغال دو اسلات اجتناب‌ناپذیر است.

کارت گرافیک RTX 3080 Gaming OC WaterForce WB از سطح فلزی نقره‌اندود شده به عنوان متریال اصلی بلاک آبی جهت انتقال حرارت برخوردار می‌باشد که به‌وسیله قسمت فوقانی آکریلیک و پوشش محافظ پلاستیکی و فلزی احاطه شده است. قسمت بالایی محصول به‌وسیله سیستم نورپردازی با قابلیت کنترل و هدایت از طریق نرم‌افزار RGB Fusion تکمیل و زیبایی دوچندانی به ظاهر محصول بخشیده شده است. این کارت گرافیک با پشتیبانی از فرکانس بوست ۱۸۰۰ مگاهرتز (یکسان با نسخه بادی) روانه بازار شده و از جمله درگاه‌های خروجی تصویر آن می‌توان به سه پورت DisplayPort 1.4a و دو کانکتور HDMI 2.1 اشاره کرد. لازم به ذکر است که کارت گرافیک مورد بحث برخلاف مدل AORUS Xtreme WaterForce WB مجهز به فناوری تشخیص نشتی نمی‌باشد. قیمت محصولات هنوز از جانب گیگابایت مشخص نشده‌اند.

منبع: TechPowerUP

برچسب‌ها:
دیدگاه‌ها

*
*

بازگشت به بالا
0