کمپانی گیگابایت کارت‌های گرافیک سری RTX 3060 خود را روانه بازار کرد

گیگابایت با عرضه کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 3060 در تاریخ سیزدهم ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی باری دیگر به قدرت‌نمایی در مقابل رقیبان خود پرداخته و محصولاتی منحصر به فرد را بر مبنای معماری Ampere انویدیا برای کاربران به ارمغان آورده است. کمپانی گیگابایت در موج اول عرضه محصولات خود از چهار کارت گرافیک تحت عناوین GeForce RTX 3060 GAMING OC 12G ،GeForce RTX 3060 VISION OC 12G ،GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12G و GeForce RTX 3060 12G به‌منظور پاسخ‌گویی به علایق و سلایق کاربران در طیف‌های کاربری متنوع رونمایی کرده است. محصولات سری GAMING OC  به‌صورت کاملاً اختصاصی برای گیمرها و علاقه‌مندان به دنیای بیکران بازی‌های رایانه‌ای روانه بازار شده‌اند. کارت‌های گرافیک سری VISION OC برای تولیدکنندگان محتوا که به زیبایی ظاهری اهمیت داده، اما در عین حال فاکتورهای کارایی و قدرت پردازشی را نیز مدنظر دارند در نظر گرفته شده‌اند. محصولات سری EAGLE نیز برای آن دسته از افرادی که راندمان بالا، دوام و ماندگاری گسترده و جذابیت ظاهری را در قالب یک بسته‌بندی انتظار دارند بهترین انتخاب به شمار می‌روند.

درست همانند تمامی شتاب‌دهنده‌های گرافیکی RTX 30 کمپانی انویدیا، کارت‌های گرافیک سری RTX 3060 نیز پشتیبانی از فناوری‌های منحصر به فرد DLSS ،Reflex و Broadcast را در جهت فزونی کارایی و بهسازی کیفیت تصاویر به ارمغان آورده‌اند که در کنار فناوری ری‌ترسینگ، فونداسیون پلتفرم جیفورس پایه‌گذاری شده است.

کارت‎های گرافیک GAMING OC

سیستم کولینگ WINDFORCE 3X گنجانده شده در طراحی و توسعه این سری از کارت‌های گرافیک با برخورداری از قابلیت‌هایی همچون شکل ویژه پره‌های فن، چرخش متناوب فن میانی، هیت‌پایپ‌های متخلخل و تماس مستقیم آن‌ها با سطح پردازشگر گرافیکی، فناوری ۳D Active Fan و … تضمین قابل توجهی در عملکرد صحیح و بی‌عیب و نقص کارت گرافیک و جلوگیری از افزایش میزان حرارت تولیدی را به کاربران ارزانی داشته است. بدون شک می‌توان گفت یکی از منحصر به فردترین سیستم‌های کولینگ تاکنون طراحی شده در تاریخ کارت‌های گرافیک در ساختار این سری از محصولات پیاده‌سازی شده است.

کارت‌های گرافیک سری VISION OC

کارت‌های گرافیک سری VISION OC به‌صورت کاملاً اختصاصی برای تولیدکنندگان محتوا توسعه پیدا کرده و به جای ترکیب رنگی مشکی و خاکستری مورد استفاده در اغلب محصولات رده مین‌استریم، طراحی چشم‌نواز نقره‌ای و سفید را از جانب سازندگان در ساختار خود میزبانی کرده‌اند. علاوه بر آن توان طراحی حرارتی، قطعات به کار رفته در ساختمان و کارایی ارائه شده نیز دست کمی از محصولات سری GAMING OC ندارند.

منبع: Gigabyte.com

دیدگاه‌ها

*
*

بازگشت به بالا
0